„Bóg Honor Ojrzyzna”

Pożegnanie Kol. Tadeusza Paczka

-A A +A

 

Z przykrością informujemy, że 25 czerwca 2020 r. odszedł na wieczną wartę

 Śp. ppłk w st. spocz. Tadeusz Paczek

 

  inwalida wojenny, weteran walk o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej, odznaczony m. in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W czasie II wojny światowej jako saper służył w składzie 15 pułku piechoty 5 Dywizji Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego, brał  udział w niezwykle ryzykownych akcjach rozminowywania Warszawy, walczył w trakcie forsowania Nysy, brał udział w zaciętych walkach w rejonie Budziszyna.

 W 1949 roku Tadeusz Paczek wstąpił do Związku Inwalidów Wojennych RP, w którym bardzo intensywnie pracował aż do swojej śmierci. Od 1993 roku do 2018 roku był Prezesem Zarządu Wojewódzkiego a następnie Okręgowego ZIW w Poznaniu. W 2018 roku Okręgowy Zjazd Delegatów w uznaniu zasług nadał mu tytuł Honorowego Prezesa Zarządu Okręgowego ZIW RP W Poznaniu. W latach od 1987 r. do 2018 r. był członkiem Zarządu Głównego, później również wiceprezesem całego Związku.

 

  Cześć Jego Pamięci!

 

 Msza św. pogrzebowa odbędzie się 3 lipca br. o godz. 10.30 w Kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Promienistej 131 w Poznaniu. Odprowadzenie zwłok na Cmentarz komunalny nr 2 Junikowo w Poznaniu odbędzie się o po Mszy św. o godz. 11.50.

 

randomness